Šiuo metu statybose yra naudojami įvairūs perdengimo tipai.Tai priklauso nuo statinio. Gyvenamuosiuose pastatuose dažniausiai pritaikoma medinė, monolitinė ir perdengimo plokščių perdanga. Medinė perdanga yra pigesnis variantas, bet jos trukūmas, jog mediena nesugeria garso izoliacijos taip kaip gelžbetonio perdangos plokštės. Be abejo perdangoje iš medienos galima įrenginėti kelis garso izoliacijos sluoksnius, bet tai užims nemažai laiko be to išlaidos už darbą ir medžiagas priartės prie perdangos plokščių kainos. O rezultatas visvien nebus tolygus. Lyginant monolitinę perdangą su perdengimo plokštėmis rezultatas abiem atvejais yra vienodas, nors monolitinės perdangos kaštai yra gerokai didesni ir ją padaryti reikia daugiau laiko. Be to pagal šiuolaikines perdangos plokščių gamybos technologijas jas galima perpjauti išilgai, netgi beveik centimetro tikslumo pločio plokštės dalį ir atpjauti pageidaujamo ilgio perdengimo plokštę. Todėl gyvenamojoje statyboje dažniausiai naudojama surenkama iš perdengimo plokščių perdanga, nes tai užima mažiausiai laiko ir kaina atitinka gautą rezultatą. Pasitaiko nemažai atvejų, kai žmonės bandydami taupyti naudoja jau devėtas perdangos plokštes. Reikėtų turėti omenyje kad dažniausiai jos būna kelių dešimtmečių senumo, nutrupėjusios bei  gali turėti sunkiai pastebimus mikroįtrūkimus ir be jokios abejonės, niekas negarantuos sumontavus senas perdangos plokštes Jūsų saugumo ir kita vertus po statybų bumo, joms  rasti reikia paaukoti daugiau laiko, nes panadotų plokščių nebėra daug, o jei ir randama dažnai netinka ilgis, todėl tenka jas trumpinti kas yra griežtai nerekomenduojama pagal saugumo reikalavimus, seno gamybos tipo perdangos plokštėms.

Siūlome Jums įvairių ilgių bei pločių naujas perdengimo plokštes labai palankiomis kainomis. Gaminius pristatome visoje Lietuvoje. Taip pat su malonumu pagelbėsime susirasti transportą ir kranus. Bei pasistengsime patarti ir išspręsti kitus niuansus, kilusius planuojant Jūsų statinio, perdengimo darbų etapą. Taip pat galime pasiūlyti įvairių ilgių ir pločių laikančias,nelaikančias sąramas ir pamatinius blokus.


Pagrindiniai pastatų iš surenkamo gelžbetonių plokščių privalumai:
• Inertiškas vidinis betono sluoksnis žiemą kaupia šiluminę energiją, kurią atvėsus išspinduliuoja atgal, o vasarą, priešingai, sugeria šilumos perteklių. Pastovus komfortiškas mikroklimatas patalpose išlieka visus metus.
• Naudojami specialūs sujungimo mazgai, kurie padeda optimaliai sujungti visas konstrukcijas tarpusavyje, kas užtikrina pastato sandarumą, ir išvengti šalčio tiltelių.
• Trisluoksnių sienų šiluminė varža siekia 8,5 m2K/W, kai dažniausiai Lietuvoje taikoma reikšmė yra 5,00 m2K/W.
• Išorinės trisluoksnės sienos apsaugo nuo žemo dažnio transporto triukšmo, vidaus pertvaros sumažina oru sklindantį ir smūgių sukeliamą garsą, o vidinės gelžbetonio sienos suprojektuotos taip, kad atitiktų tarpbutinėms sienoms keliamus garso reikalavimus. Plokštes galima pagaminti surenkamo gelžbetonio elementus pagal klientui reikalingą garso klasę.
• Ugniaatsparumas nuo 60 iki 180 min užtikrina pastato saugumą ir stabilumą gaisro atveju.
• Mechaninis atsparumas apsaugo nuo atsitiktinio apgadinimo, neleidžia įgertai kritulių drėgmei ardyti konstrukcijos iš vidaus.
• Nereikia tinkuoti. Sienų ir perdangos konstrukcijos pakankamai lygios, kad pakaktų tik glaistymo prieš
dažymą, nėra būtinybės įrengti pakabinamas lubas.
• Paruošta instaliacija. Nereikia visai arba gerokai mažiau lieka elektros ir santechnikos kanalų pjaustymo bei užtaisymo darbų po sistemų įrengimo.
• Galima statyti šaltuoju metų laiku (esant iki -20°C temperatūrai).
• Statybos laikas iki 2 kartų trumpesnis nei statant iš kitų medžiagų konstrukcijų.

Surenkamų gelžbetoninių gaminių montavimo reikalavimai:
1. Bendroji dalis
Kiaurymėtosios perdengimo plokštės projektuojamos ir gaminamos nepertraukiamo formavimo būdu, pagal užsakovo pateikta perdangų planą su nurodytomis angomis. Plokščių galinė briauna gali būti projekte numatytos geometrinės formos (pjaunama įstrižai arba laiptuotai).
Plokščių gamybai naudojama betono klasė – C35/45. Standartiniai plokščiu aukščiai yra 180, 200, 250, 300, 400 mm. Standartinis plokščiu plotis yra 1200 mm. Galima pagaminti siauresnes plokštes, išilgai pjautas kas 100 mm, tačiau ne siauresnes kaip 300 mm arba 360 mm, 600 mm, 720 mm, 960 mm pločio. Plokščių laikomosios galios skaičiavimui bei parinkimui naudojama specializuota kompiuterinė programa. Visi gaminiai yra sertifikuoti statybos produkcijos sertifikavimo centre ir atitinka ES keliamus reikalavimus. Įtemptai armuotos kiaurymėtos perdangos plokštės plačiai naudojamos surenkamosioms perdangoms. Jų populiarumą lemia ekonomiškas skerspjūvis ir efektyvus gamybos būdas, gaminio aukščiu ir laikomosios galios įvairovė, lygus apatinis paviršius ir efektyvus panaudojimas pastato konstrukcijoje. Plokštėse gali būti suformuojamos įvairios angos ir kiaurymės.
Leidžiamos gaminio tolerancijos gali šiek tiek padidinti gaminio svori. Reikia nepamiršti, jog pasirenkant kraną būtina atsižvelgti ne tik i jo keliamąją galia, gaminio svori bet ir i kėlimo įrangos nuosavą svorį.
2. Gaminių patikrinimas statybvietėje
Rekomenduojama visu atvežtu gaminiu kokybę patikrinti prieš iškrovimą ir/ar jo metu. Tikrinant gaminiu geometrinius matmenis, reikia naudotis brėžiniais ir prie sutarčių pridedamomis gaminiu gamybos leistinu nuokrypių lentelėmis. Apžiūrint gaminius vizualiai būtina įsitikinti, kad jie neturi pažeidimu, galinčiu atsirasti krovimo ar pervežimo metu. Pastebėjus neatitikimus ar pažeidimus, apie juos būtina informuoti statybos vadovą ir gamintojo atstovą (projekto vadovą).
Gamintojas įsipareigoja nedelsiant imtis visu veiksmu būtinų neatitikimams pašalinti, tačiau pretenzijos dėl gamini pažeidimų priimamos tik tada, kai jos užfiksuotos iki iškraunant gaminį ištransporto priemonės.

3. Iškrovimas, kėlimas
Plokščių iškrovimas ir kėlimas atliekamas specialiu kėlimo prietaisu – kėlimo traversa, kurią sudaro keliamoji sija su 2 kėlimo griebtuvais. Kėlimo griebtuvu padėtis ant keliamosios sijos pritaikoma plokštės ilgiui. Laisvieji plokštės galai negali būti išsikišę iš griebtuvo daugiau kaip 0,5 metro. Prikabinant kėlimo griebtuvą prie plokštės, reikia būti labai atidiems. Patikrinkite, ar plokštės užkabinimo zona nesugadinta ir pasirūpinkite, kad griebtuvas sugriebtu plokšte visu pločiu. Trumpoms plokštėms (iki 3 m ilgio) kelti, užtenka naudoti tik viena griebtuvą. Iškrovimo ir kėlimo metu būtina naudoti, prie griebtuvo esančias,
apsaugines grandines, užtikrinančias saugu gaminio kėlimą ir prilaikymą netikėtai atsipalaidavus
griebtuvams. Grandinės uždedamos pakėlus plokšte ne aukščiau, kaip 10 cm nuo atramų. Jos negali būti atkabinamos, kol plokštė neatsiduria tiesiai virš projektinio atraminio paviršiaus, 10 cm nuo jo. Susiaurintos plokštės, plokštės su išėmomis ar plokštės, kurios dėl kokios nors kitos priežasties negali būti keliamos griebtuvu, turi būti keliamos už specialiai jose įbetonuotu kilpų, kėlimo diržais ar kitu gamintojo rekomenduotu būdu.
Jei plokštės galas susiaurintas, bet susiaurėjimas neviršija 0,5 m ilgio, plokštę rekomenduojama kelti įprastu būdu. Jei susiaurėjimas yra 0,5÷3,0 m, plokštė keliama už įbetonuotų kėlimo kilpų.
Griebtuvais keliant plokšte su anga, būtinas laikytis nurodytu apribojimu. Keliant gamini
griebtuvais su šonine išėma, turi būti vykdoma sąlyga – šoninė išėma turi būti toliau kaip 1,4 m nuo plokštės galo. Jei šoninė išėma yra arčiau nei 1,4 m nuo plokštės galo, gaminys keliamas už kėlimo kilpų.
4. Montavimas
Perdangos plokštės montuojamos ant išlyginamosios neopreno juostelės, pritvirtintos prie
laikančiosios konstrukcijos (rygelio ar sijos). Prieš montuojant perdangos plokštes ant
sieniniu plokščiu, reikia patikrinti atraminio paviršiaus lyguma. Jei atraminis paviršius nelygus,
nelygumus reikia pašalinti ar išlyginti. Atrėmimo paviršiui išlyginti naudojamos plastmasinės ar
metalinės (50mm×75mm) išlyginimo plokštelės-tarpikliai nuo 1 iki 20 mm storio. Bendras
išlyginimo plokšteliu aukštis turi būti ne mažesnis kaip 15mm, kad po perdangos plokštės atramine
dalimi pabėgtų betonas. Reikia atkreipti dėmesį i tai, kad išlyginimo plokštelės turi būti padėtos po
perdangos plokštės vertikaliosiomis sienelėmis (išlyginimo plokšteles ties perdangų kiaurymėmis
dėti draudžiama, kad neišlaužti betono perdangos atraminėje dalyje). Pakelta perdangos
plokšte, montuotojai nukreipia i reikiama padėti – tiesiai virš atraminio paviršiaus ir atkabina
apsaugines grandines. Signalizuotojui davus komanda, gaminys nuleidžiamas i projektine padėti.
Prieš plokšte atkabinant nuo krano, patikrinama jos šoninė padėtis ir atraminio paviršiaus ilgis.
Minimalus perdangos plokštės atraminio paviršiaus ilgis yra: ant muro – 10 cm, betono ar metalo – 8
cm.
Montuojant siauresne nei 120 cm plokšte, reikia stengtis pjauta jos kraštą glausti prie sienos ar
kitų konstrukcijų, bet ne prie kitos plokštės. Jei tai yra neįmanoma, tarp sveikos plokštės krašto ir
šalia esančios išilgai pjautos plokštės krašto reikia palikti maždaug 2 cm tarpą, kad prirėmus klojinį, galėtume suformuoti apatinę siūlę, nesiskiriančią nuo kitu siūlių.
Jei perdangoje reikia suformuoti didele anga, gamintojas suprojektuoja ir pateikia specialią
atraminę detalę bei nurodo jos atrėmimo vieta. Įrengiant šį mazgą, rekomenduojama tarp dviejų pilno ilgio perdangos plokščiu palikti projekte nurodyta tarpą, tada reikiamoje vietoje įstatyti atraminę detalę ir į suformuota nišą įleisti trumpąją perdangos plokštę.

 

5. Reguliavimas, išlinkio suvienodinimas
Skirtingi gretimų plokščių išlinkimai gali atsirasti dėl daugelio veiksnių: neteisingo plokščių sandėliavimo, transportavimo, greta esančių plokščių skirtingo ilgio ir t.t. Jei šie išlinkio nesutapimai apatinėje perdangos pusėje viršija leistina dydi – 8 mm, plokščių išlinkį būtina
suvienodinti. Daugeliu atveju tai galima atlikti reguliuojamais statramsčiais sukeliant i viršu
žemiausiai esančią perdangos dali iš apačios i optimalų lygį pagal apatinį gretimo gaminio kraštą.
Tokioje paremtoje padėtyje perdanga išlaikoma, kol pilnai sukietėja užpiltos siūlės.
Sukeliant plokšte, reikia žiūrėti, kad jos galai nepasikeltų nuo atraminio paviršiaus. Kai sukėlimo į viršų nepakanka, labiausiai i viršų išlinkusi plokštė, gali būti spaudžiama iš viršaus uždėjus ant jos reikiamą svorį. Plokščiu išlinkio suvienodinimui dar gali būti naudojamas suveržimo įrenginys.
Jis įstatomas iš viršaus i siūle tarp gretimų plokščiu toje vietoje, kur didžiausias
išlinkių skirtumas ir užkaiščiavus mediniais kaiščiais suveržiamas. Suveržimo prietaisas paliekamas
toje vietoje, kol betono mišinys siūlėje pasiekia projektinį stiprumą.

 

 

 

 

6. Fiksavimas, ryšiu įrengimas
Plokščiu ryšiu kiekis ir įrengimo būdai yra nurodomi kiekviename projekte. Kadangi šį veiksnį
apsprendžia daugybė skirtingų faktorių, projekte nurodomi ryšių įrengimo mazgai, jų vietos
perdangoje ir betonavimo ypatumai. Dažniausia ryšiai įrengiami plokščiu galuose ties atramomis.
Jei perdanga dirba kaip diafragma, ryšiai (inkarai) įrengiami ir su išilginėmis sienomis. Tam tikslui
perdangos plokštės šonuose būna suprojektuotos išėmos.

7. Sandūrų ir siūlių betonavimas
Tarp plokščių esančias montažinės siūlės ir plokščių galus ties atramomis reikia užtaisyti
smulkiagrūdžiu betonu, kurio stiprumo klasė gniuždant nurodyta projekte. Mažiausia leistina
betono stiprumo klasė gniuždant C20 (Mpa), tačiau rekomenduoja C25, C30 (MPa). Maksimalus
naudojamu užpildu skersmuo 8 mm. Betonas sutankinamas giluminiu vibratoriumi (galvutės
diametras 20mm).
Prieš siūlių ir inkariniu ryšiu betonavimą būtina įsitikinti, kad siūlėse nebūtų šiukšlių ar
pašaliniu daiktų. Jei tarpelis tarp plokščiu didesnis nei 5 mm, rekomenduojama apatinę siūlės dalį
užsandarinti montavimo putomis. Vykdant apdailos darbus, iš apačios siūlė užsandarinama
silikoniniu arba akriliniu hermetiku.
Ypatinga dėmesį reikia atkreipti betonuojant plokščių galus ties atramomis. Betonas, kuriuo užpilamos perdangos plokščiu kiaurymės, neturi subėgti giliau, nei plokštės atramos ilgis.
Tai reiškia, kad plokščių kiaurymės, esančios galuose, prieš betonavimą turi būti užsandarintos ne giliau, kaip ties atrėmimo pabaiga. Tam tikslui, kartu su plokštėmis, yra patiekiami ir plastikiniai kiaurymių dangteliai. Be specialių dangtelių, kiaurymių užsandarinimui, rekomenduojama naudoti putų polistireną arba akmens vata.
Perdangos plokščių vieno tiesinio metro siūlės betonavimo medžiagų skaičiuojamosios sąnaudos:

Eil. Nr. Plokštės aukštis H, mm Betono kiekis, m³
1.                180                              0,007
2.                200                              0,008
3.                250                              0,010
4.                300                              0,013
5.                400                              0,017

Reikia neužmiršti, kad siūlėje, kur susiduria sveika ir išilgai pjauta plokštė, prieš užpilant turi būti uždėtas klojinys, leidžiantis suformuoti apatinę siūlę, nesiskiriančia nuo kitu, sveikų plokščių siūlių.
Siūlių betonavimui rekomenduojama naudoti specialu karuti. Jo panaudojimas ženkliai sumažina darbo sąnaudas ir paspartina darbą.

8. Priemonės žiema
Montuodami plokštes žiema, būtinai nuvalykite sniegą ir ledą nuo plokščių ir jų atraminių paviršių. Siūlių užpildymo betoną rinkitės tokios kokybės ir su tokiais priedais, kad būtu galima teisingai ir kokybiškai atlikti darbus. Esant dideliam šalčiui (virš -10ºC), betonavimo vieta reikia
uždengti ir šildyti. Kai betonavimo darbai užbaigti, patikrinkite, ar drenažo skylutės, esančios plokščių apačioje, neužakė.

9. Darbų sauga
Visi iškrovimo, sandėliavimo, montavimo darbai turi būti organizuoti vadovaujantis šiais darbų sauga reglamentuojančiais dokumentais:
DT8-00 „Kėlimo kranų saugaus naudojimo taisyklės“.
DT5-00 „Saugos ir sveikatos taisyklės statyboje“.
Kiaurymėtų perdangos plokščių montavimas nereikalauja specialiu ar ypatingu darbo saugos priemonių. Montažą vykdantys darbininkai turi būti išklausę montuotoju ir aukštalipių darbo saugos instrukcijas ir turėti atitinkamus pažymėjimus bei žinoti visus aukščiau išvardintus rekomendacijos punktus ir dėvėti saugos diržus. Keliamas plokštes būtina apjuosti apsauginėmis griebtuvu grandinėmis. Darbo metu būtina naudoti priskirtas asmenines apsaugos priemones. Sumontavus dalį perdangos, ant kurios gali patekti kiti statybos aikštelės darbininkai, reikia nedelsiant aptverti apsauginę tvorelę. Apsauginė tvorelė ar turėklai yra įvairių konstrukcijų (skirtingu firmų gaminami inventoriniai turėklai), tačiau jie turi užtikrinti saugu darbininku judėjimą ant sumontuotos perdangos.
Visos angos, sumontuotame perdengime, turi būti nedelsiant uždengtos skydais arba aptvertos.

 

Your Content Goes Here